Zamknij

Perseidy na tle Drogi Mlecznej. Zdjęcie NASA podbija sieć

04.08.2021 11:35

Już niedługo po raz kolejny będziemy mogli przeżyć sierpniową noc spadających gwiazd. W ubiegłym roku fotografom trafiły się niesamowite widoki. Agencja NASA pokazała jedno z najpiękniejszych zdjęć tego zjawiska, jakie wykonano.

Kosmos
fot. Shutterstock

Noc Perseidów, rój Perseidów, noc spadających gwiazd - to wszystko nazwy wydarzenia, które wypada corocznie w okolicach drugiego tygodnia sierpnia. Agencja NASA przypomina, dlaczego warto go wypatrywać.

Zobacz także: Czy potrafisz znaleźć Księżyc na tym obrazku? Niezwykła zagadka od NASA

Perseidy 2021. Rój meteorów na nocnym niebie

Każdego roku w lipcu i w sierpniu mamy okazję podziwiać spadające gwiazdy. Noc Perseidów w tym roku wypada w nocy z 12 na 13 sierpnia. Właśnie wtedy nastąpi szczyt aktywności meteorów, których spadające cząstki masowo spalają się w ziemskiej atmosferze.

Potocznie mówi się o tym zjawisku w taki sposób, że w sierpniu występują noce spadających gwiazd. Niektórzy czekają na tę jedną noc, podczas której najłatwiej będzie je zobaczyć, a inni przez cały miesiąc wpatrują się w niebo po zmierzchu.

Są one dla nas widoczne gołym okiem, jednak pasjonaci astrofotografii wyposażeni w dobrej jakości sprzęt mają wtedy okazję polować na doskonałe ujęcia. Agencja NASA właśnie wyróżniła jedną z takich prac.

Perseidy na tle Drogi Mlecznej

Astrofotograf Dandan Huang uchwycił Perseidy w środkowych Chinach. Na zdjęciu możecie zobaczyć spadający meteor na tle Drogi Mlecznej.

Jak wam się podoba?

Zobacz także: To najdziwniejsze zdjęcie Ziemi z satelity. Nie uwierzycie, że to nasza planeta

loader