Zamknij

Naukowcy odkryli nową kometę NEOWISE. Będzie ją można zobaczyć nad Polską!

09.07.2020 10:32

Eksperci nie mają wątpliwości, że to pierwsza kometa w tym roku, którą będzie można z niektórych części świata obserwować gołym okiem.

Kometa
fot. Shutterstock

Naukowcy dokonali na początku tego roku niezwykłego odkrycia! Udało im się w marcu wypatrzyć na niebie kometę C/2020 F3 (NEOWISE) - stało się to możliwe w chwili, kiedy zbliżyła się ona do Słońca.

Okazuje się, że obiekt ten będzie widoczny gołym okiem w wielu częściach świata. Będzie można ją zobaczyć także nad Polską!

Nowa kometa widoczna nad Polską

Nową kometę NEOWISE można oglądać z Polski już od 10 lipca. Będzie ona widoczna na naszej półkuli nisko nad horyzontem, w godzinach 1-2 w nocy. Warto w tym celu zaopatrzyć się w lornetkę, ale niewykluczone, że przy dobrej pogodzie kometa będzie widoczna także i bez takiej pomocy.

Komety najlepiej oglądać bardzo wcześnie rano albo wieczorem. A trzeba przyznać, że widok jest niezwykły. Wystarczy rzucić okiem na zdjęcia, jakie wrzucił ostatnio do sieci Bob Behnken przebywający obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To właśnie jemu udało się zrobić piękne fotografie komecie.

Będziecie obserwować to zjawisko? Warto!

loader

Trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.