Zamknij

Przed nami jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk na niebie! Nie możesz go przegapić

06.08.2020 14:59

Przed nami noc spadających gwiazd 2020! Sprawdź, kiedy i gdzie patrzeć w niebo, żeby nie przegapić tego spektakularnego zjawiska.

Spadające gwiazdy nad jeziorem
fot. Shutterstock

Przed nami jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk tego roku, które możemy dostrzec na niebie. Już w nadchodzącym tygodniu będziemy świadkami deszczu meteorytów z apogeum Perseidów, czyli jednej z najpiękniejszych nocy spadających gwiazd, która zdarza się w roku. 12 sierpnia wieczorem w Polsce będzie widoczne to niesamowite zjawisko. O której godzinie i gdzie dokładnie będzie można je dostrzec? Zobacz sam i dowiedz się, skąd w ogóle biorą się te spadające gwiazdy.

Zobacz także: Faza Księżyca, w której się urodziłaś, ma wpływ na twoje życie! Poznaj swoją osobowość

Noc spadających gwiazda 2020. Kiedy i gdzie patrzeć w niebo?

International Meteor Organization przedstawiło prognozę dotyczącą tego, kiedy w tym roku może być widoczne zjawisko spadających gwiazd z rodu Perseidów. 

Okazuje się, że w Polsce to niesamowite zjawisko będziemy mogli dostrzec 12 sierpnia od godziny 16, do godziny 4:30 rano 13 sierpnia. Najlepiej widoczne będzie oczywiście wieczorem, tj. po 21:00 12 sierpnia.

Jest to jedno z najbardziej spektakularnych zjawisk w roku, jeżeli chodzi o spadające gwiazdy. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak olbrzymią popularnością i wiele osób chce je zobaczyć. 

Jest to jedno z najbardziej regularnych zjawisk astrologicznych, dlatego, jeżeli nie chcecie go przegapić, ustawcie sobie koniecznie przypomnienie na środę.

Zobacz także: Pełnia Księżyca może być bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Sprawdź, co może się wydarzyć!

Myślisz, że opis twojego znaku zodiaku do ciebie nie pasuje? Może urodziłeś się pod inną gwiazdą? Sprawdź to!  

loader
Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?