Zamknij

Czym jest pusty bieg Księżyca? Czego wtedy nie robić?

29.03.2021
Aktualizacja: 29.03.2021 17:58

Pusty bieg Księżyca odbywa się wtedy, kiedy Księżyc wyszedł już z obszaru jednego znaku zodiaku, ale nie wstąpił jeszcze w kolejny. W takim momencie następuje zatrzymanie wszelkich oddziaływań na Księżyc i pozostaje on w zawieszeniu, niedostępny dla żadnych sił. Taka sama sytuacja dotyczy nas w tym momencie, dlatego w trakcie pustego kursu Księżyca nie podejmujmy się ważnych dla nas spraw.

Czym jest pusty bieg Księżyca?
fot. Shutterstock

To, jak długo pusty bieg Księżyca utrzymuje się w kosmosie, jest bardzo zróżnicowane. Czasami trwa to kilkanaście godzin, czasami zaś piętnaście minut. Faktem jest to, że wydarzenie nie jest jednorazowe, ponieważ przydarza się praktycznie codziennie. Warto odpowiednio zagospodarować swój czas zgodnie z kalendarzem, który poinformuje cię o tym, kiedy nie masz pełnego wsparcia energetycznego ze strony Księżyca. 

Zobacz także: Czerwony księżyc - przyczyny i symbolika zjawiska

Pusty Księżyc - czego wtedy nie robić? 

Pusty bieg Księżyca jest wyjątkowym czasem, w którym powinno się odstąpić o niektórych zamiarów. Energia, którą Księżyc daje ci w swojej aktywnej fazie, jest w tym okresie dla ciebie niedostępna. To sprawia, że masz mniej siły i zamierzone cele nie powiodą się tak, jakby mogły. 

Odłóż na ten czas wszelkie sprawy związane z poważnymi decyzjami. Kwestie zawodowe, takie jak na przykład rozpoczęcie nowej pracy, mogą nie wyjść ci tak dobrze, jak zazwyczaj miało to miejsce. Dlatego nie dokładaj sobie kłopotu i wróć do tych spraw, wtedy, kiedy Księżyc da ci swoje wsparcie. 

Należy także zrezygnować z ryzykownymi spotkaniami z nieznajomymi - takie spotkania mogą zakończyć się niepowodzeniem. Oprócz tego będziesz pozbawiony świadomej oceny takich ludzi i możesz przypisać im cechy, których w rzeczywistości nie mają. Nie narażaj się na nieporozumienia. Poza tym to jest czas, w którym powinno się skupić na sobie, a nie na innych ludziach. 

Sprawy związane z finansami, mieszkaniem czy wspólnym budżetem, który prowadzisz z partnerem, także przełóż na inny termin. W jałowej fazie Księżyca narażasz się na gorsze panowanie nad emocjami, co może tylko zaognić potencjalny konflikt. 

Zdecydowanie powinno się zrezygnować z podejmowania wszelkich ważnych przedsięwzięć. Jeżeli są to sprawy, które mogą znacząco wpłynąć na twoje życie czy karierę, zdecydowanie odłóż je na później. Podjęcie się ich w trakcie pustego biegu Księżyca może się dla ciebie źle skończyć.  

Poważne zakupy, za które zabierasz się w tym czasie, przysporzą ci więcej kłopotu niż pożytku. Jesteś w tym czasie mniej krytyczny i bardziej podatny na manipulacje sprzedawców. Lepiej, zaczekać na inny dzień, niż narazić się na zakup czegoś, co zupełnie ci nie odpowiada. 

Jeżeli masz problem z dowolnym nałogiem, nie planuj porzucenia go w trakcie pustego Księżyca. Jesteś słaby i wszelkie niedogodności związane z wyrzeczeniem będziesz odczuwał dużo mocniej. Istnieje wysokie ryzyko, że odrzucimy nasze postanowienie i się złamiemy. Po co narażać się na łamanie własnych zasad? Zrób to w czasie, kiedy będzie szansa na powodzenie. 

Zobacz także: Kalendarz księżycowy na 2021 rok. Kiedy wypadają poszczególne fazy Księżyca?

Czy jest coś, czym można zająć się w pustym biegu Księżyca? 

Oczywiście, że tak. Pusty bieg Księżyca to doskonały moment, który możesz wykorzystać na regenerację. Pomocna przy niej może być praktyka, w której skupiasz się na obecnych wydarzeniach. Na tym co dzieje się tutaj i teraz. Takie myślenie pozwoli ci się zdystansować i zregenerować, na czas, kiedy Księżyc znów będzie aktywny, a ty zaczniesz działać. 

Skup się na rodzinie i na swoich korzeniach. W końcu to poprzez korzenie dociera cała energia, która jest niezbędna do życia. Zagłębienie się w tematyce rodzinnej pozwoli ci lepiej zrozumieć twoje pochodzenie, a także cele. To przyniesie ci pewność siebie, a także stabilizację. 

Bardzo ważna w trakcie trwania pustej fazy Księżyca jest kwestia aktywności fizycznej. Nie chodzi tutaj o wyczerpujące treningi siłowe, które tylko osłabią twój organizm. Skieruj się zdecydowanie bardziej ku praktyce jogi. To właśnie ona doskonale wpływa na ciało i umysł.  

Nie bój się swojej codzienności w trakcie braku wpływu Księżyca. Spokojnie poradzisz sobie ze wszystkimi codziennymi obowiązkami. Sprzątanie czy typowe zajęcia w pracy nie będą dla ciebie utrudnieniem i uporasz się z nimi bez problemu. 

Pamiętaj, że w trakcie jałowej fazy Księżyca nie masz dostępu do jego energii. Musisz samodzielnie zadbać o odpoczynek, dlatego koniecznie pilnuj tego, jak długo śpisz. Możesz również zdecydować się na drzemki, które zapewnią dodatkową regenerację. 

Zastanów się nad planem na czas, kiedy aktywność Księżyca doda ci wyjątkowej mocy. Warto dobrze zagospodarować ten czas, dlatego przemyśl wcześniej, na jakich celach najbardziej ci zależy. Odpowiednie zaplanowanie niektórych wydarzeń sprawi, że będziesz mieć nad nimi większą kontrolę i lepiej je poprowadzisz. 

Pusty kurs Księżyca może być dla ciebie także idealnym momentem na wzmocnienie otoczenia, w którym żyjesz. Przyjrzyj się, czy w zasięgu twojego wzroku są rzeczy, które wymagają naprawy. Zajęcie się nimi sprawi, że twój czas upłynie szybciej i zanim się obejrzysz, ponownie będziesz w lepszej formie. Łagodne wizyty towarzyskie nie zaszkodzą. Spotkaj się z bliskimi na wspólny odpoczynek lub sesję jogi. 

Jałowa faza Księżyca pozwala ci odstąpić od działań i przyjrzeć im się z zewnątrz. Spróbuj medytacji i zajrzyj w głąb siebie. Może dostrzeżesz to, czego na co dzień nie widzisz? To także dobry czas na przemyślenia i kierowanie się intuicją, która naturalnie podpowiada, co jest dla ciebie dobre. 

Sam pusty Księżyc nie jest dla nas zagrożeniem. Największy problem pojawia się w tym, że to ty jesteś w jego czasie znacznie mniej zdeterminowany. Pozwól sobie potraktować ten czas jako ogólny reset w naszej codzienności. 

Zobacz także: Pełnia Księżyca może być bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Sprawdź, co może się wydarzyć!

Jak zaplanować ważne wydarzenia, pamiętając o pustym biegu Księżyca? 

Jeżeli wiesz już, że w najbliższym czasie czeka cię ważne wydarzenie, ale jeszcze nie znasz jego daty, wstrzymaj się z jej dokładnym ustalaniem. Zaplanowanie ważnego momentu, jakim jest ślub, ważne spotkanie lub inne istotne dla twojego życia wydarzenie, w trakcie mniejszej aktywności Księżyca, może przynieść wiele niepowodzeń. 

Aby zabezpieczyć się odpowiednio przed niechcianą porażką, skonsultuj się z profesjonalistą od astrologii elekcyjnej. To on pomoże ci odpowiednio rozplanować wszelkie ważne wydarzenia. Weźmie pod uwagę każdy czynnik i dopasuje do ciebie odpowiedni kalendarz. 

Zobacz także: Znaki zodiaku: daty urodzin i horoskop opisowy

Jak możemy stosować kalendarz pustego Księżyca? 

Przede wszystkim nie ulegaj całkowitemu wpływowi tego czasu. Nawet jeżeli na ten okres przypadają istotne dla wydarzenia, nie bój się ich. Znajdź w sobie siłę i przejdź przez nie spokojnie. Sam Księżyc nie zrobi za ciebie pewnych rzeczy, dlatego wsłuchaj się w swoje wnętrze. 

Sugeruj się kalendarzem pustego biegu Księżyca, ale traktuj go jak informację. Nie jak konieczność, która niespełniona sprowadzi nieszczęście. Daj sobie przestrzeń i staraj się zaplanować swoje  sprawy najkorzystniej dla siebie. 

Najważniejsze jest to, aby ten kalendarz pozwolił ci odnaleźć harmonię i nauczył dobrego zarządzania czasem. Niekiedy zapominamy o tym, aby dedykować sobie przestrzeń na odpoczynek. Pusty Księżyc przypomina ci o tym, że warto regularnie zatrzymać się i skłonić do refleksji. 

Świadome i rozsądne korzystanie z kalendarza przyniesie ci z pewnością wiele korzyści, ponieważ to przede wszystkim on nauczy cię dobrego zarządzania naszym życiem. 

Zobacz także: Planeta Nibiru - koniec świata jest realny?

Czy warto wierzyć w pusty kurs Księżyca? 

Zanim podejmiesz decyzję, czy warto wierzyć w pusty kurs Księżyca i jego oddziaływanie na nas, zastanów się, co właściwie dzieje się w tym okresie. 

Pusty Księżyc wyznacza pewne ramy czasowe. Oddziela je od siebie, tym samym sprawiając, że są one różne. W życiu również lepiej tak funkcjonować. Po wysiłku potrzebujesz odpoczynku i regeneracji. To jest naturalna kolej rzeczy. 

Właśnie taki naturalny rytm wywiera na ciebie jałowy Księżyc. Nie ma co się zastanawiać nad tym, czy warto wierzyć w jego wpływ. Przetestuj to, czy jego bieg działa na ciebie korzystnie. Może dzięki temu w końcu uda ci się nauczyć umiejętnie gospodarować swoim czasem.